Lokalna Grupa Działania
Ta strona używa cookies.
Dowiedz się więcej
 
Spółdzielnia Socjalna
Stryszów
Mucharz
Lanckorona
Kalwaria Zebrzydowska

                                          Spółdzielnia Socjalna ,,Smaki Gościńca”

Spółdzielnia Socjalna ,,Smaki Gościńca” powstała z inicjatywy dwóch podmiotów prawnych działających na terenie gmin Lanckorona, Kalwaria Zebrzydowska, Mucharz i Stryszów. Są to: Stowarzyszenie Ekologiczno- kulturalne ,,Na Bursztynowym Szlaku” oraz Lokalna Grupa Działania ,,Gościniec 4 żywiołów”. Spółdzielnia jest przedsiębiorstwem społecznym prowadzącym działalność gospodarczą w oparciu o osobistą pracę jej członków.

Tworzą ją osoby pełne pasji, posiadające duże umiejętności a także doświadczenie oraz ogromny potencjał w zakresie oferowanych usług. Wspólna praca daje im możliwość realizowania swoich pasji, ale także sprzyja aktywizacji zawodowej i społecznej.

Głównym obszarem działalności Spółdzielni są branże: gastronomiczna i turystyczna.

GASTRONOMIA                                                                                                                                           

Oferta: Spółdzielnia zajmuje się wytwarzaniem gotowych posiłków i dań, produkcją m.in. soków, pieczywa i wyrobów cukierniczych. Produkty te pełne są kolorów, smaków i zapachów lokalnej kuchni. Czuć w nich pasję i miłość do gotowania. Nie zawierają konserwantów i ulepszaczy. Wyróżnia je mała skala produkcji oraz tradycyjne receptury i procesy tworzenia.

Obecnie w ofercie Spółdzielni znajdują się:

-pieczywo

-ciasta i ciasteczka

-paszteciki,  krokiety, naleśniki

-pierogi

-soki i syropy

-przetwory owocowe

-przetwory warzywne

Wszystkie produkty powstają w niedawno otwartym nowoczesnym Inkubatorze Kuchennym w Stryszowie.

Sprzedaż produktów

Do tej pory wypracowanych zostało kilka sposobów sprzedaży produktów.

- sprzedaż internetowa,

Spółdzielnia bierze aktywny udział w wielu imprezach gminnych, powiatowych oraz wydarzeniach o szerszym zasięgu. Jest to działalność promocyjna i handlowa, ale służy także do pozyskiwania nowych klientów.

Punkty sprzedaży

Produkty Spółdzielni można nabyć lub spróbować w kilku miejscach na terenie LDG ,,Gościniec 4 żywiołów”, m.in. w  sklepiku w Kalwarii Zebrzydowskiej na placu targowym.

Catering

Spółdzielnia świadczy usługi cateringowe dla firm, instytucji i jednostek gminnych jak również dla klienta indywidualnego. W planach jest także obsługa szkoleń, konferencji, seminariów, spotkań biznesowych i rodzinnych, imprez okolicznościowych. Usługi te będą świadczone na większą skalę po uruchomieniu inkubatora kuchennego.

TURYSTYKA                                                                                                                                                         

Celem Spółdzielni jest stworzenie Kulinarnego Szlaku Turystycznego, który promowałby rodzimą kuchnię i lokalnych producentów wyrobów spożywczych. W trakcie przygotowania jest także platforma sprzedażowa, w której uwzględnione zostaną nie tylko lokalne produkty spożywcze, ale także miejsca sprzedaży, targów oraz terminy ważniejszych cyklicznych imprez kulturalnych na terenie LGD ,,Gościniec 4 żywiołów”.

Wszystkie działania Spółdzielni prowadzone są w ramach projektu „Produkt Lokalny Małopolska“ wspierającego rozwój lokalnej przedsiębiorczości  i przetwórstwa w oparciu o partnerską inicjatywę edukacji ekonomicznej mieszkańców oraz regionalny system marketingu produktów z Małopolski i finansowanego w ramach  Szwajcarsko- Polskiego Programu Współpracy przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska z Krakowa.

Spółdzielnia Socjalna ,,Smaki Gościńca"

34-145 Zakrzów 175