Lokalna Grupa Działania
Ta strona używa cookies.
Dowiedz się więcej
 
BAZA NOCLEGOWA
Stryszów
Mucharz
Lanckorona
Kalwaria Zebrzydowska

Inwentaryzacja bazy noclegowej

oraz

gospodarstw agroturystycznych

na terenie  „Gościńca 4 Żywiołów”

 

W przygotowaniu inwentaryzacji bazy noclegowej oraz agroturystyki wykorzystano dane uzyskane na podstawie ankiet, które zostały przeprowadzone na terenie gmin: Lanckorona, Mucharz , Stryszów, Kalwaria Zebrzydowska, w ramach działania „Funkcjonowanie lokalnej grupy działania nabywanie umiejętności i aktywizacja”. Celem inwentaryzacji było zebranie informacji o możliwości skorzystania z noclegów oraz skorzystania z wypoczynku w gospodarstwach agroturystycznych. Przygotowane materiały wykorzystano do stworzenia bazy noclegowej, gdzie  można znaleźć szczegółowe dane na temat obiektów noclegowych na terenie LGD Gościniec 4 Żywiołów. Właściciele gospodarstw agroturystycznych, hoteli, pensjonatów, kwater do wynajęcia, domków letniskowych mają możliwość wprowadzenia swojej oferty do powstałej bazy noclegowej.

Turystów  odwiedzających piękne okolice Stryszowa, zatrzymujący się nad powstającą w Mucharzu zaporą, czy u stóp Góry Lanckorońskiej, bądź przebywający w miejscu kultu maryjnego, jakim jest Kalwaria Zebrzydowska zapraszamy  do  korzystania z informacji  dostępnych miejsc noclegowych oraz możliwości  spędzenia wolnego czasu na terenie Gościńca 4 żywiołów.

ADRESY_NOCLEGI

 
KALWARIA ZEBRZYDOWSKA

Kalwaria Zebrzydowska  – Misterium i Pasja. To zagłębie rzemieślników produkujących meble z sięgającą XVII wieku tradycją. To także ośrodek kultu maryjnego. Nad miastem wznosi się klasztor wraz z zespołem kaplic Drogi Męki Pańskiej oraz Dróżki Matki Bożej położone wokół góry Żar. Jest to miejsce kultu religijnego, które od wieków licznie gromadzi pątników i turystów oraz miejsce częstych odwiedzin "Pielgrzyma Kalwaryjskiego" Jana Pawła II.

 
»
 
 
LANCKORONA

Lanckorona – Pracownia Muz to miejsce artystów i aniołów. Góra Zamkowa  z ruinami zamku starostów lanckorońskich przyciąga swoją historią. Tu przyjeżdżający turyści mogą podziwiać piękne walory rynku lanckorońskiego, zachowanego w przepięknej dawnej architekturze, unikatowy w skali kraju małomiasteczkowy układ urbanistyczny, malownicze niepowtarzalne krajobrazy, swoisty mikroklimat, czyste powietrze, a przede wszystkim cisza i spokój, które dają możliwość dobrego wypoczynku od zgiełku współczesnej cywilizacji.

 
»
 
 
MUCHARZ

Mucharz – Mucharskie Morze. Teren gminy rozciąga się we wschodniej części Beskidu Małego, wokół powstającego zbiornika wody w Świnnej Porębie, który będzie największym akwenem rekreacji wodnej w pobliżu obszaru metropolitalnego Krakowa. Gmina oferuje turystom liczne atrakcje. Przez miejscowości gminy przepływa rzeka Skawa tworząc bardzo malowniczy przełom. Przepiękne widoki na Babią Górę, Policę, Leskowiec z kaplicą na Groniu Jana Pawła II. Piękne tereny, ciszy i spokoju umożliwiają wypoczynek dla zagorzałych turystów oraz zdala od zgiełku współczesnej cywilizacji.

 
»
 
 
STRYSZÓW

Stryszów – Zielona Brama Beskidu. Gmina leży w Beskidzie Średnim pomiędzy Pogórzem Makowskim a Pogórzem Wielickim z widokiem na – Babią Górę. Obszar Gminy bogaty jest w malownicze wzgórza, wśród których odznaczają się licznie polany. Jest to miejsce, w którym możemy podziwiać przepiękne tereny lasów, pól, łąk pięko krajobrazu z licznymi zabytkami kultury oraz szlakami turystycznymi. Malownicze położenie sprawia, że teren Gminy jest jednym z piękniejszych w Małopolsce i tworzy atrakcyjną bazę wycieczkową dla turystów pragnących odpocząć z dala do miejskiego zgiełku. Ze względu na usytuowanie, gmina stanowi doskonałą bazę wypadową w Beskidy
 
 
»