Lokalna Grupa Działania
Ta strona używa cookies.
Dowiedz się więcej
 
Podsumowanie projektu
Stryszów
Mucharz
Lanckorona
Kalwaria Zebrzydowska
LGD Gościniec 4 żywiołów zakończył  projekt własny pt.: "Ekologia i wizerunek - rozwój infrastruktury rekreacyjnej, kulturalnej, wzmocnienie kapitału społecznego oraz podnoszenie wiedzy mieszkańców LGD w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych poprzez nowy wizerunek miejsc szczególnych oraz szkolenia o tematyce ekologicznej".
W ramach projektu w Kalwarii Zebrzydowskiej zamontowano zestaw edukacyjny „ Jak działa bateria słoneczna”  prezentującego tematykę wykorzystania energii słonecznej jako odnawialnego źródła energii. Przeprowadzono 8 szkoleń na temat innowacyjnych form ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatu. Szkolenia odbyły się na terenie 4 gmin należących do LGD. Wykonano modernizację placu przy inkubatorze kuchennym w Zakrzowie, który nie tylko poprawił estetykę i wizerunek miejsca, ale również umożliwił organizację warsztatów i zajęć edukacyjnych w lepszych warunkach.
W Lanckoronie przedmiotem zadania była renowacja i modernizacja istniejącej od początku lat 30 murowanej studni z drewnianym dachem z gontu. Studnia znajduje się na zielonym terenie zabytkowego rynku w Lanckoronie, na studni wymalowane są słowa Marka Grechuty „ Ważne są tylko te dni , których jeszcze nie znamy”.