Lokalna Grupa Działania
Ta strona używa cookies.
Dowiedz się więcej
 
Smaki Gościńca zdobywają pierwsze miejsce!
Stryszów
Mucharz
Lanckorona
Kalwaria Zebrzydowska

W niedzielę 27 listopada 2016r Koło Gospodyń Wiejskich w Świnnej Porębie zaprosiło na Biesiadę Pierogową. Partnerem imprezy, podobnie jak w ubiegłym rokubyła LGD ,,Gościniec 4 żywiołów”. Biesiada zgromadziła wielu smakoszy i miłośników dobrego jedzenia, a szczególnie pierogów, które były motywem przewodnim całej imprezy. Można było skosztować wielu rodzajów tego tradycyjnego i dobrze wszystkim znanego dania, zagłosować na swój ulubiony smak, a nawet obejrzeć spektakl kabaretowy o pierogach przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Świnnej Porębie.

Punktem kulminacyjnym biesiady był oczywiście konkurs na najlepsze pierogi. Do zawodów stanęły Koła Gospodyń Wiejskich z Mucharza, Jaszczurowej, Jamnika, Świnnej Poręby, Kozińca, firma ,,Grill Bar” z Jaszczurowej, osoby indywidualne oraz panie z Lanckorony- z naszej Spółdzielni Socjalnej ,,Smaki Gościńca”. Jury w składzie: Pan Jerzy Wójs (przewodniczący), Pani Andżelika Styrna z restauracji ,,Barakuda” w Mucharzu oraz Pani Barbara Pardygał z restauracji ,,Graniczna” w Wadowicach miało bardzo trudny wybór. Po degustacji 11 rodzajów pierogów zdecydowano przyznać I Nagrodę Spółdzielni Socjalnej,,Smaki Gościńca” za ,,Jaglanki w jarmużu”- pierogi z nadzieniem z kaszy jaglanej, dyni, jarmużu, cebuli, sera żółtego, znakomicie przyprawione papryką wędzona, chili czosnkiem, sola i pieprzem. Jest to już druga wygrana Spółdzielni na Biesiadzie Pierogowej. W ubiegłym roku I miejsce miały nasze ,,Gryczanki w pokrzywach”.

II miejsce przyznano Pani Natalii Malnowej z Ukrainy za „pierogi ukraińskie" z ziemniakami, a III miejsce otrzymało KGW „Inspiracje Kozińca" za „pierogi warszawskie" z mąki gryczanej z tołpygą.

W tym roku została także ufundowana przez Prezesa Zarządu Małopolskiej Izby Rolniczej Pana Ryszarda CzickiegoNagroda Specjalna, którą otrzymała Pani Barbara Mosór z KGW Jaszczurowa za przepyszne „sakiewki na raz". Pani Barbara została także laureatką Nagrody Publiczności, którą przyznali uczestnicy biesiadyoddając swoje głosy na jej sakiewki.

Impreza była niezwykle udana. Licznie zgromadzeni biesiadnicy bawili się wyśmienicie. Z pewnością wielu z nich wróci także za rok na kolejne ,,smakowanie” pierogów.