Lokalna Grupa Działania
Ta strona używa cookies.
Dowiedz się więcej
 
Targi Wielkanocne
Stryszów
Mucharz
Lanckorona
Kalwaria Zebrzydowska

Targi Smaki Wielkanocy

 Kalwaria Zebrzydowska, Lanckorona

 

W ostatni weekend przed Świętami Wielkiej Nocy Spółdzielnia Socjalna "Smaki Gościńca" uczestniczyła w  Targach Produktów Lokalnych pod hasłem  ,,Afrodyzjaki od rolnika”.

Wśród  oferowanych produktów Spółdzielni znalazły się m. in. przepyszne ciasta i babki piaskowe oraz pierogi specjalność naszych Pań. Ponadto dostępne były przetwory owocowo- warzywne, miody i oleje tłoczone na zimno oraz zakwas na żur.

Oprócz zakupów każdy mógł skosztować wielkanocnej baby, pierogów gryczanych z pokrzywą oraz tradycyjnej pajdy świeżo upieczonego chleba ze smalcem lub białym serem i czosnkiem niedźwiedzim. Była to znakomita okazja do promocji Spółdzielni Socjalnej wśród mieszkańców Kalwarii Zebrzydowskiej i Lanckorony. Nawiązały się rozmowy z klientem  na temat jakości prezentowanych potraw, sposobu wytwarzania produktów oraz składników, z których powstają. Na miejscu można było także złożyć zamówienie na tradycyjne wielkanocne potrawy. Całość uzupełniały dekoracje świąteczne przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Wielkanocne palmy, stroiki, jaja ozdabiane różnymi technikami przyciągały wzrok swoimi kolorami i pięknym wykonaniem.

Targi cieszyły się sporym zainteresowaniem.