Lokalna Grupa Działania
Ta strona używa cookies.
Dowiedz się więcej
 
TARGI W SZAFLARACH
Stryszów
Mucharz
Lanckorona
Kalwaria Zebrzydowska

I PODHALAŃSKIE TARGI NOWOROCZNE W SZAFLARACH

Szaflary 27-30.12.2015r

I Podhalańskie Targi Noworoczne organizowane w Szaflarach przez Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach zgromadziło wielu artystów ludowych oraz wytwórców produktów regionalnych.

Uczestniczenie w targach przez dwa dni miało na celu promocję LGD Gościńca 4 Żywiołów oraz lokalnych producentów żywności z terenu jej działania tj. Mucharz, Lanckorona, Stryszów, Kalwaria Zebrzydowska, Gościniec 4 Żywiołów był reprezentowany przez  Spółdzielnię Socjalną ‘Smaki Gościńca’. Na targach rozdawano ulotki informacyjne o projekcie Produkt Lokalny Małopolska, ponieważ było zainteresowanie wśród producentów oraz rolników produktami wytwarzanymi, sposobem sprzedaży między innymi w ramach takich form jak Spółdzielnia Socjalna do których należą rolnicy. Rozmawiano o idei Inkubatora Kuchennego a także o funkcjonujących Kuchniach Szkoleniowo-Produkcyjnych  działających na terenie LGD G4Ż.

Na targu promowano lokalne produkty z terenu LGD – przetwory owocowo-warzywne, miody, dwa rodzaje chlebów – w tym trójkolorowy chleb. Na gorąco promowane były pierogi gryczane – które podbijały podniebienia gości a także kwaśnica na żeberkach która rozgrzewała zimne dni.

 

 

Opracowała i przygotowała: Anna Nowak